Filmi komedi i Kim Kardashian “The 5th Wheel” do të shfaqet në Netflix

Bota e Yjeve

Filmi komedi i Kim Kardashian “The 5th Wheel” do të shfaqet në Netflix

Më: 27 nëntor 2023 Në ora: 12:20
Kim Kardashian

Komedia e ardhshme e Kim Kardashian, “The 5th Wheel”, i është shitur Netflix-it pas një lufte konkurruese me oferta që përfshinte pesë studio.

Netflix bëri ofertën kryesore për filmin, i cili u realizua nga 43-vjeçarja, në një bashkëpunim me Paula Pell dhe Janine Brito, sipas Deadline.

Ylli televiziv është planifikuar të luajë rolin kryesor në filmin, në të cilin ajo do të ishte një ‘rrotë e pestë’ figurative së bashku me një kast femëror, sipas gazetës.

Image
Kim Kardashian

Pell dhe Brito ishin të etur që Kardashian të performonte në projekt dhe e futën atë në të sapo greva e SAG-AFTRA përfundoi më 9 nëntor. Të tre ata më pas e hodhën projektin kolektivisht në studio të shumta.

Projekti u përshpejtua, duke marrë ditë në kornizën kohore që disa projekte kërkojnë muaj për t’u përfunduar. Filmi është shitja e parë e madhe përpara fundit të vitit.

Pell ka kredite të gjera shkrimi, duke përfshirë më shumë se 300 episode të “Saturday Night Live” nga 1995–2020, si dhe “30 Rock”.

Ajo fitoi një “Emmy Primetime” për “shkrim të jashtëzakonshëm për një program varieteti”, muzikor ose komedie në 2002 për SNL.

Ajo gjithashtu ka shkruar për shfaqje të tilla si “Mapleworth Murders”, “Camping” dhe “Oscars” 2014.

Përvoja e Brito përfshin shkrimin për shfaqje të tilla si “One Day at a Time reboot”, “Bless the Harts” dhe “Totally Biased with W. Kamau Bell”.

Image
Kim Kardashian

Burimet i thanë Deadline se prisnin që Kardashian të ishte shumë i kujdesshëm në lidhjet e marketingut me filmin, duke i kushtuar vëmendje markës.

Sipas Deadline, “The 5th Wheel” po zhvillohet nga ndarja e buxhetit të mesëm të shërbimit të transmetimit të drejtuar nga Niija Kuykendall, e cila zakonisht mbledh buxhete midis 30 dhe 80 milionë dollarë.

Kardashian së fundmi u shfaq në sezonin 12 të “American Horror Story”, duke portretizuar PR Siobhan Walsh, së bashku me Emma Roberts, Matt Czuchry dhe Cara Delevingne. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat