Jess Glynne prezanton albumin e tretë të vetëtitulluar, duke mahnitur fansat me publikimin e këngës së parë

Bota e Yjeve

Jess Glynne prezanton albumin e tretë të vetëtitulluar, duke mahnitur fansat me publikimin e këngës së parë

Më: 17 shkurt 2024 Në ora: 00:03
Jess Glynne

Pas një dekade suksesi të jashtëzakonshëm, Jess Glynne ka njoftuar se është rikthyer me muzikë të re.

Këngëtarja dhe tekstshkruesja fituese e çmimeve “Grammy” publikoi këngën e saj të re “Enough” të premten, ndërsa ndau punën e saj të fundit së bashku me një video të fuqishme muzikore.

Kënga do të shfaqet në albumin e saj të tretë në studio të shumëpritur JESS, i cili do të publikohet më 26 prill përmes EMI Records, shkruan DailyMail.

E shkruar në Los Angeles dhe e prodhuar me krijuesin e hiteve të Adele, Greg Kurstin, “Enough” është një këngë optimiste që detajon marrëdhënien e Jess me vetëvlerësimin dhe pranimin.

Duke folur për këngën e re, Jess tha: “”Enough” është kënga e parë që e dija se ishte 100% në album. E shkrova në vitin 2020 kur po kaloja shumë në jetën time.

Image
Jess Glynne

Të gjithë e kishin kaluar atë atë vit dhe unë u godita rëndë nga një ndjenjë pasigurie dhe mungesë e vetëvlerësimit.

Po kaloja shumë ndryshime personalisht dhe profesionalisht dhe besimi im ishte rikthyer vërtet.

Image
Jess Glynne

“Sapo filluam të shkruanim, njerëzit në dhomë ma kujtuan në atë moment se jam mjaftueshëm e mirë dhe jam shumë krenare se sa larg kam arritur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat