Beyonce shfaqet tejet joshëse për albumin e saj të ri “Cowboy Carter”, ndërsa zbulon se iu deshën pesë për ta realizuar

Bota e Yjeve

Beyonce shfaqet tejet joshëse për albumin e saj të ri “Cowboy Carter”, ndërsa zbulon se iu deshën pesë për ta realizuar

Më: 29 mars 2024 Në ora: 16:43
Beyonce

Beyonce i nxiti fansat e saj të zellshëm me publikimin e shumëpritur të albumit të saj të ri “Cowboy Carter” të premten.

Duke treguar figurën e saj të pabesueshme, Beyonce pozoi me një mori pamjesh fshatare, duke përfshirë xhinset e guximshme, një fustan nudo seksi dhe një këmishë të zhytur me thumba.

Ylli mori frymëzim nga ikona e vendit, Dolly Parton, duke stiluar flokët bionde në një koshere të madhe bletësh, ndërsa ishte ulur në një karrige me një fustan nudo të zbuluar, shkruan DailyMail.

Image
Beyonce

Pasi “Texas Hold’Em” u shfaq në valët e transmetimit, Beyonce u bë artistja e parë femër me ngjyrë që arriti në vendin e parë në listën e këngëve të “Hot Country” dhe në vendin e parë në klasifikimin “Hot 100” me një këngë ‘country’, dhe gjithashtu kaloi katër javë në krye të listat e muzikës në Mbretërinë e Bashkuar.

Duke folur për albumin, ajo tha: “Gëzimi i krijimit të muzikës është se nuk ka rregulla”, thotë Beyoncé. Sa më shumë e shoh botën duke evoluar, aq më shumë ndieja një lidhje më të thellë me pastërtinë. Me inteligjencë artificiale dhe filtra dhe programim dixhital.

Image
Beyonce

Doja t’i kthehesha instrumenteve reale dhe përdora ato shumë të vjetra. Nuk doja që disa shtresa instrumentesh si telat, veçanërisht kitarat dhe organet të përputheshin plotësisht. I mbajta disa këngë të papërpunuara dhe u anova në folk.

“Të gjithë tingujt ishin aq organikë dhe njerëzorë, gjërat e përditshme si era, krismat, madje edhe tingujt e zogjve dhe pulave, tingujt e natyrës.”

Image
Beyonce

“Procesi im është që unë zakonisht duhet të eksperimentoj”, tha Beyonce. “Më pëlqen të jem e hapur për të pasur lirinë për të nxjerrë jashtë të gjitha aspektet e gjërave që më pëlqejnë dhe kështu kam punuar në shumë këngë. Kam regjistruar ndoshta 100 këngë.

“Pasi të jetë bërë kjo, unë jam në gjendje të bashkoj enigmën dhe të kuptoj konsistencën dhe temat e përbashkëta, dhe më pas të krijoj një pjesë solide të punës.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat