Kaplohet nga zjarri në një fermë kanabisi, vdes shqiptari në Angli

Diaspora

Kaplohet nga zjarri në një fermë kanabisi, vdes shqiptari në Angli

Më: 9 janar 2022 Në ora: 09:20
Foto ilustrim

Ermal Qose, një shtetas shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar, ka vdekur nga plagët e zjarrit në një fermë kanabisi në një garazh të mbyllur.

35 vjeçari u bllokua aty, dhe më pas u gjet nga zjarrfikësit në Clapton, në Lindjen e Londrës, pasditen e natës së Vitit të Ri.

Ai u dërgua në spital, por vdiq dy ditë më vonë, raporton DailyMail.

Detektivët po bëjnë apel për informacion nga publiku, pasi ai nuk ka adresë zyrtare në Britani.

“Ermali humbi jetën tragjikisht duke qenë i bllokuar brenda garazhit të mbyllur që përdorej për kultivimin e kanabisit kur shpërtheu zjarri”, tha Krye-detektivi, Mark Rogers.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat