Në Bardh të Madh së Fushë Kosoves u mbajt turnir në futboll të vogël

Diaspora

Në Bardh të Madh së Fushë Kosoves u mbajt turnir në futboll të vogël

Nga: Miftar Zagragja Më: 5 gusht 2022 Në ora: 11:05
Foto ilustrim nga vendi i ngjarjes

Klubit Futbollistik Kosovari Organizoje turnir në futboll të vogël për Turnirin Tradicional në Bardh të Madh ne nderim te Legjendat e Futbollit,,Idriz Gashit, Kadri Qyqalla dhe Naim Qyqalla".

Një vend që e duan sportin dhe futbollin, sepse ka vërtet shumë sportist e talent të futbollit në Bardh të Madh, kanë punuar ,ditë e natë me qëllimin e vetëm që turniri dhe sporti, kultura të kenë vlerësimin dhe zhvillimin e duhur. Nën udhëheqjen e Kryetarit të „K.F. Kosovari“, z. Bekim Berisha dhe këshillit organizativ për turnir.

Me një fjalë rasti, turnirin e hapen z.Asllan Qyqalla.I cili u urojë mirëseardhje.

Tw gjithë juve që e doni futbollin dhe sportin doni atdheun kontribuoni për vendin tuaj kudo që jeni, i falënderoi të gjithë të pranishmit, përzemërsisht për pjesëmarrjen tuaj në këtë turnir në futboll. Roli i K.F. Kosovarit është mjaft i madh për ruajtjen e identitetit kulturës dhe humanitetit, përmes organizimeve të turnirëve manifestimeve kulturore, në emër të këshillit organizativ, në emrin time personali ju falënderoj për pjesëmarrjen.

Për të qenë pjesëmarrës në këtë turnir, kishte interesim të madh nga të rinjtë e Bardhit i Madh dhe qyteteve të rrethinës. Pjesëmarrës ishin në turnirin e futbollit gjithsej 69 ekipe, të cilat i përfaqësonin klubet e futbollit shqiptare nga të gjitha anët e Kosovës.

Një falënderim i veçantë nga këshilli organizativ shkon për„K.F.Kosovarin në Bardhi i Madh dhë Këshilli organizativ,Familjarët e,,Idriz Gashit, Kadri Qyqalla dhe Naim Qyqalla". Komuna ë Fushë-Kosovës.

Nënkryetari i Komunës së Fushë Kosovës z. Fadil Krasniqi,Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport.z.Besnik Shala, Drejtoria për Financa z. Ramadan Jashanica, Drejtorin e sherbimeve publike z.Maliq Berishën dhe Drejtori për Zhvillim Ekonomik z.Ekrem Berjani.

Drejtor për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë z.Ilir Hasani. Drejtoria Komunale për Inspektorat z. Arbër Statovci, Drejtor në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Fushë Kosovë Dr.Osman Magjera dhe z.Agron Breznica zyrtar për kultur,rinis dhe sport,e dha një kontribut të madh për mbarvajtjën e keti turniri në futboll.

z. Hasan Ismajli, Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për Fushë Kosovës.

Gjithashtu falënderojnë të gjithë ata që përkrahën dhe ndihmuan në realizimin e suksesshëm të kësaj ngjarje, duke ju dëshiruar të gjithëve shëndet lumturi dhe suksese.

Dhe Takimet u zhvilluan në saje të sistem eliminimi.Për vendin e parë u kualifikua ekipi :

K-F.,,Smila“nga ,,Prishtina“ , ndërsa, për vendin e dytë ekipi K-F. „British School of Academy” nga ,,Bardhi i Madh“, kurse, për të tretin ekipi K-F.„01” nga ,,Prishtina“,.

Tri ekipet më të mira u shpërblyen me kupa, kurse të gjitha ekipet pjesëmarrëse u nderuan me mirënjohje për pjesëmarrje në ketë eveniment.

Për mbarëvajtjen e takimeve u përkujdesën referët e palodhur: Ekrem dhe Besar Beqiri gjyqtarë të Certifikuar nga UEFA-së.


Një falënderim i veçantë nga këshilli organizativ shkon për„z. Bekim Berisha“ në Bardh i Madh dhë Këshilli organizativ,dhe nga diaspora dhe gjdo pjesmarrsë ne ket turnir,ku krijuan një atmosferë festive, z.Asllan Qyqalla,turnirin e shpalli të mbyllure i falënderojnë dhe i përshëndetin të gjithë pjesëmarrësit duke filluar nga referat, ashtu edhe klubet futbollistike,që ishin pjesë e këtij turniri humanitar. Gjithashtu falënderojnë të gjithë ata që përkrahën dhe ndihmuan në realizimin e suksesshëm të kësaj ngjarje, duke ju dëshiruar të gjithëve shëndet lumturi dhe suksese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat