SHBA/ Nxënsja shqiptare që shpaIIet më e mirë në botë

Diaspora

SHBA/ Nxënsja shqiptare që shpaIIet më e mirë në botë

Më: 18 nëntor 2022 Në ora: 23:07
Altina Salihu

Altina Salihu, talentja e Kosoves që arriti majat e suksesit u zgjedh nxënësja më e sukseshme në botë, për moshat 16-17 vjeçare.

Nxënësja më e mirë në botë,Altina Salihu iu drejtohet krerëve të shtetit: Ju lutem më bëni t’i refuzoj ofertat nga universitetet e shquara botërore.

Altina Salihu, talentja kosovare që arriti majat e suksesit u zgjedh nxënësja më e sukseshme në botë, për moshat 16-17 vjeçare.


Si rrjedhojë nxënëses nga fshati Burojë e Skënderajt, po i ofrohen bursa nga Universitetet Botërore.Por Salihu dëshirën e saj për të vazhduar kontributin e saj në Kosovë e ka shprehur hapur duke u ka bërë një thirrje edhe krerëve shtetërorë.


“Ju lutem më bëni që t’i refuzoj këto oferta.Unë dua të kontribuoj në vendin tim.Aty ku jetojnë prindërit e mi,aty ku kam miq, aty ku kam shokë,ku kam zemrën edhe mendjen.Punoni për popullin,harroni urrejtjen dhe mbi të gjitha harrojini karrikat e juaja që po ju mbajnë peng.Në fund,hapini dyert mendjeve të reja që kanë mësuar më mirë se ju ta duan dhe ta ndërtojnë atdheun”, ka shkruar ndër të tjera Sejdiu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat