Shqiptari me vrap mes autostradës për t’i shpëtuar policisë, kafshohet nga qeni

Diaspora

Shqiptari me vrap mes autostradës për t’i shpëtuar policisë, kafshohet nga qeni

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 12:30
35-vjeçari shqiptar, Bledar Thomaj

Një shqiptar i arrestuar në Britani rrezikoi jetën dhe gjymtyrët teksa tentonte të arratisej nëpër autostradë dhe më pas u kafshua nga qeni i policisë.

35-vjeçari shqiptar, Bledar Thomaj, është deklaruar fajtor për posedim kanabisi me qëllim shpërndarjen e tij dhe u dënua me 12 muaj burg. Tashmë ai rrezikon dëbimin.

Pasi policia e ndaloi shqiptarin, ai zbriti nga automjeti dhe vrapoi për t’u arratisur, por qeni Alvin u tregua i shpejtë dhe e ndoqi duke e kafshuar madje në krahun e majtë.

Në total, oficerët gjetën 10 kg kanabis në bagazhin e automjetit “Audi” të Thomajt, i cili përfundoi me qepje në krah pas kafshimit nga qeni.

Oficerët konfirmuan se tregtari mori qepje pasi u pickua nga PD Alvin, një belg Malinios.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat