Koeman: Messit duhet t’i hiqet kartoni i verdhë që e mori për Maradonën

Futboll

Koeman: Messit duhet t’i hiqet kartoni i verdhë që e mori për Maradonën

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 16:15
Ronald Koeman

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman beson se La liga duhet të ja heq kartonin e verdhë Lionel Messit që e mori në ndeshjen kundër Osasunës.

Argjentinasi e hoqi fanellën Barcelonës dhe e pati të veshur fanellën e legjendës së ndjerë, Maradona.

Pasi festoj, gjyqtari e ndëshkoj me karton të verdhë Lionel Messin, ashtu siç është sipas rregullores.

“Ne e dimë se ka një rregull për kartonët e verdhë. Por ne e dimë se ishte dedikim për Maradonën. Nuk është vendim i imi, por për mua, ai kartonë duhet të hiqet”, u shprehë Koeman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat