Katër ndeshjet e fundit/ Statistika të tmerrshme nga Liverpooli

Futboll

Katër ndeshjet e fundit/ Statistika të tmerrshme nga Liverpooli

Më: 22 janar 2021 Në ora: 09:01
Liverpooli

Kampioni aktual i Premierligës, Liverpool ka pësuar humbjen e parë pas një kohe të gjatë në stadiumin ‘Anfield’.

Mbrëmë ekipi ‘The Reds’ humbi minimalisht 0 me 1 nga Burnley.

Skuadra e Jurgen Kloppit ka statistika të tmerrshme në katër ndeshjet e fundit.

Me Salah/ Mane/ Firmino dhe Shaqiri – kampioni ka dështuar të shënoj në 4 ndeshje (Newcastle 0-0 Liverpool, Southampton 1-0 Liverpool, Liverpool 0-0 Manchester United dhe Liverpool 0-1 Burnley)

Po ashtu klubi i Liverpoolit nuk ka fituar në 5 ndeshjet e fundit në Premierligë. E fundit ishte ajo kundër Crystal Palace me rezultat 7-0./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat