Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, i pakalueshëm kundër Rijekës

Futboll

Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, i pakalueshëm kundër Rijekës

Më: 23 janar 2021 Në ora: 18:24
Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, i pakalueshëm kundër Rijekës

Skuadra e Varazhdinit, ku aktivizohet ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Jorgo Pëllumbi mori sot një fitore të rëndësishme në kampionatin kroat kundër Rijekës me rezultatin 2:1.

Mbrojtësi 20-vjeçar ishte i pakalueshëm ndaj lojtarët kundërshtarë duke i dhënë siguri skuadrës në prapavijë.

Pëllumbi dhe Agon Elezi u transferuan gjatë shtatorit të vitit të kaluar nga Skënderbeu te Varazhdini.

Pavarësisht fillimit të vështirë, qendërmbrojtësi korçar arriti të përshtatet me ekipin duke zhvilluar deri tani 10 ndeshje!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat