Më në fund Fenerbahce e zyrtarizon transferimin e Ozilit

Futboll

Më në fund Fenerbahce e zyrtarizon transferimin e Ozilit

Më: 24 janar 2021 Në ora: 15:19
Mesut Ozil

Tashmë nuk kishte dyshime se Mesut Ozil do të shkonte te Fenerbahce. Edhe vet lojtari e kishte konfirmuar një gjë të tillë.

Tani, edhe klubi turk e ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e ish-yllit të Real Madridit.

“Është arritur një marrëveshje me klubin e Arsenalit për transferimin e futbollistit profesionist, Mesut Özil në klubin tonë” – thuhej në komunikatë.

Ozil kaloi rreth tetë vite në Arsenal duke bërë gjithsej 184 paraqitje në Premierligë dhe duke shënuar 33 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat