Data e re për zgjedhjet presidenciale te FC Barcelona

Futboll

Data e re për zgjedhjet presidenciale te FC Barcelona

Më: 26 janar 2021 Në ora: 17:50
Data e re për zgjedhjet presidenciale te FC Barcelona

Gjigandët spanjoll të futbollit, Barcelona, janë në prag të zgjedhjeve presidenciale.

Pas dorëheqjes së Josep Maria Bartomeut, zgjedhjet e reja do të mbahen shumë shpejt.

 

Në fakt, fillimisht ishte paraparë data 24 janar të këtij muaji, mirëpo një gjë e tillë është shtyrë.

Bordi Drejtues i “Katalunasve” ka vendosur që të jetë data 7 mars kur do të zgjedhet presidenti i ri i klubit.

Në garë për të parin e klubit janë tre kandidatë: Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat