Ibra kërkon sot golin e 500-të për klube

Futboll

Ibra kërkon sot golin e 500-të për klube

Më: 7 shkurt 2021 Në ora: 11:14
Ibra kërkon sot golin e 500-të për klube

Milani e pret Crotonen në “San Siro” këtë pasdite me Zlatan Ibrahimovic i cili do të jetë në kërkim për të shënuar golin e tij të 500-të për klube.

Suedezi do të fillojë në sulmin e Milanit kundër ekipit të fundit në Serie A. Ndeshja fillon në orën 15:00.

“Ibra ishte shumë i vendosur në Bolonjë, më pëlqente ajo që bëri në fushë, ne krijuam dhjetë mundësi shënimi të golave, nuk është e lehtë në Serie A,” tha trajneri i Milanit Stefano Pioli në një konferencë shtypi të shtunën.

39-vjeçari shënoi 18 gola me Malmoe midis 1999 dhe 2001, ai më pas u bashkua me Ajax ku shënoi 48 gola.

Në vitin 2004 ai u transferua në Itali për herë të parë në karrierën e tij dhe shënoi 26 gola në dy sezone me Juventusin.

Ai u bashkua me Interin në 2009 ku shënoi 66 gola. Ai më pas shënoi 22 gola me Barcelonën, 156 me PSG, 29 me Manchester United, 53 me LA Galaxy dhe 81 me Milanin.

Një tjetër do të lejojë atë për të arritur e tij të 500-të shënonin në klube.

Ibrahimovic shënoi e tij të 500-të golin e karrierës në vitin 2018 me LA Galaxy.

39-vjeçari ka 12 gola në 10 ndeshje të Serisë A deri më tani këtë sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat