Schalke nuk i bëri ballë Dortmundit

Futboll

Schalke nuk i bëri ballë Dortmundit

Nga: K.G. Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 20:21
Schalke nuk i bëri ballë Dortmundit

Schalke 04 gjithnjë e më shumë po i pakëson gjasat për të mbetur në Bundesliga I. 

Skuadra e Schalke 04 si vendas nuk i bëri ballë Dortmundit, duke pësuar humbje me rezultat 4:0.  

Futbollisti Haaland  tregon lojë shumë të mirë, duke shënuar dy gola për fitoren bindëse të verdhezinjve.

Golat i shënuan Sancho (42'), Haaland (45' e 79’) e Guerreiro (60').

Një humbje e rëndë për Schalken, ndërsa pikë të mëdha për Dortmundin që pretendon katërshen e parë.

Dortmundi renditet më vend të gjashtë me 36 pikë dhe Schalke është në fund me 8 sosh pas 22 jave të luajtura deri me tash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat