Messi edhe për një rekord

Futboll

Messi edhe për një rekord

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 11:16
Messi edhe për një rekord

Barcelona përballet sot me Cadizin në ndeshjen e cila nis nga ora 14:00, në kuadër të javës së 24-të në La Liga.

Kjo pritet të jetë një tjetër ndeshje ku Messi do të thyejë rekorde.

Messi pritet të regjistrojë paraqitjen numër 506 në kuadër të La Ligas, duke u bërë lojtari më më së shumti paraqitje në historinë e Barcelonës në këtë garë.

Në xhiron e kaluar, Messi kishte regjistruar paraqitjen numër 505, duke u barazuar me legjendën e Barcelonës, Xavin.

Pas Messit, Andres Iniesta kishte regjistruar 404 paraqitje dhe Sergio Busquets që tani ka 398 paraqitje për klubin..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat