Përfundon pjesa e parë, shënohen 4 gola në “Der Klassiker”

Futboll

Përfundon pjesa e parë, shënohen 4 gola në “Der Klassiker”

Më: 6 mars 2021 Në ora: 19:18
Robert Lewandowski dhe Erling Haaland

Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund janë duke u ndeshur në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës.

Ishte talenti i Borussia Dortmund, Erling Haaland i cili i ndëshkoi “Bavarezët” me dy gola të shpejtë.

Golin e parë Haaland e shënoi në min (2’) nga një asistim nga Thomas Delaeney.

Haaland doli në skenë prap, ai shënoi golin e dytë personal në min (9’).

Bayerni nuk lejoi që të poshtërohet në Allianz Arena, ata reaguan shpejtë.

Robert Lewandowski ngushtoi epërsinë e Dortmundit, ai shënoi në min (27’).

Lewandowski shënoi golin e dytë nga penaltia në min (44′) për të barazuar rezultatin.

Skuadrat shkuan në pushime me rezultatin, Bayern 2-2 Dortmund.

Aktualisht, Haaland ka 19 gola dhe është golashënuesi i dytë në Bundesliga, ndërsa Lewandowski ka shënuar 30 gola dhe gjendet në vendin e parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat