SC Gjilani – Besa, formacionet zyrtare

Futboll

SC Gjilani – Besa, formacionet zyrtare

Më: 5 prill 2021 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

SC Gjilani ka përballë skuadrën e Besës në kuadër të xhiros së 27-të të Superligës së Kosovës.

Besa ka dëshpëruar me paraqitjet e saj në këtë sezon dhe është në vendin e fundit në tabelë.

Besa ka vetëm 10 pikë, ku në 26 ndeshje ka vetëm dy fitore, katër barazime dhe 20 humbje. Rekord tejet negativ për pejanët.

Në anën tjetër, Gjilani është në pozitën e katërt me 37 pikë, skuadra e Ismet Munishit kërkon që të mos bie poshtë pasi afër me pikë janë tre skuadra që duan t’ja “rrëmbejnë” pozitën në tabelë.

Formacionet zyrtare të klubeve

SC Gjilani: Ruçi, Papa, Halili, Çyrbja, Hila, Hajdari, Keita Aziz, Kikaç, Useini, Musoli, Progni.

Besa: Haxhiu, Maliqi, Ajdini, Halili, Xhaka, Taghiyoullah, Brruti, Sheqerolli, Morina, Tahiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat