Drita shokon Llapin në ‘Zahir Pajaziti’

Futboll

Drita shokon Llapin në ‘Zahir Pajaziti’

Nga: K.Goca Më: 11 prill 2021 Në ora: 16:51
Drita shokon Llapin në ‘Zahir Pajaziti’

Drita nga Gjilani rikthehet në krye të tabelës së elitës së futbollit të Kosovës. 

Kampioni në fuqi ka shënuar fitore me rezultat 4:2 ndaj Llapit, në takimin që u zhvillua më stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Për Dritën shënuan Xh. Shabani (4' e 69'), Alidemaj (31'), Prisley (78’) dhe për Llapin Januzi (2'), Sadriu (32'). 

Pas javës së 28-të, Drita kryeson me 61 pikë dhe Llapi mban vendin e shtatë me 33 sosh.

Superliga e Kosovës
Llapi-Drita 2:4
Drenica-Prishtina 0:1
Gjilani-Feronikeli 1:0
Ballkani-Besa 4:1
Arbëria-Trepça ’89 0:1

Tabela
1. Drita    28    18    7    36:22    61
2. Ballkani    28    18    4    6    62:32    58
3. Prishtina    28    17    6    5    46:17    57    
4. Gjilani    28    11    10    7    30:26    43    
5. Trepça ’89    28    10    5    13    28:38    35
6. Feronikeli    28    8    10    10    34:25    34
7. Llapi    28    10    3    15    38:43    33
8. Drenica    28    7    9    12    23:37    30
9. Arbëria    28    7    6    15    29:44    27
10. Besa    28    2    4    22    21:73    10

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat