Milani zhgënjen, rrezikon të mbetet jashtë Championsit

Futboll

Milani zhgënjen, rrezikon të mbetet jashtë Championsit

Nga: K.G. Më: 16 maj 2021 Në ora: 22:41
Milani zhgënjen, rrezikon të mbetet jashtë Championsit

Milani zhgënjen me rezultat (0:0) në duel me Cagliarin dhe rrezikon që të mbetet jashtë garës së Champions League. 

Milani u paraqit pa futbollistin Zlatan Ibrahimoviçin dhe mungesa e tij ndikojë edhe në lojën e tyre.

Cagliari befasojë, duke importuar pikë nga "San Siro". 

Milani renditet në vend të tretë me 76 pikë pas 37 jave në Serie A dhe Cagliari është në vend të 16-të me 37 sosh.   

Në javën e fundit Milani luan në konak të Atalantës, ndërsa Juventuesi në Bologna dhe Napoli e pret Veronën. 

Napoli është në vend të katërt me 76 pikë, kurse Juventusi është i pesti me 75 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat