Liburni dhe Liqeni në finale të fazës “Play-Off”

Futboll

Liburni dhe Liqeni në finale të fazës “Play-Off”

Më: 27 maj 2021 Në ora: 10:58
Liburni dhe Liqeni në finale të fazës “Play-Off”

Dje janë zhvilluar ndeshjet e dyta në kuadër të gjysmëfinales së “Play-Off”-it në Superligën e futsallit.

Këto takime dhanë edhe skuadrat finaliste, pasi Liburni dhe Liqeni realizuan fitoret e dyta.

Skuadra gjakovare, Liburni fitoi me rezultat bindës në kryeqytet ndaj Prishtinës 01, me rezultat 3:0.

Ndërkaq, Liqeni arriti ta mundë Prishtinën në Drenas, me shifrat 3:1.

Ndeshja e parë e serisë finale ndërmjet Liburnit dhe Liqenit zhvillohet më 2 qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat