Gosens: Pse unë jam pak i mërzitur

Futboll

Gosens: Pse unë jam pak i mërzitur

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 16:34
Gosens: Pse unë jam pak i mërzitur

Robin Gosens u shfaq shumë i mërzitur pas humbjes së djeshme. Në një deklaratë për “MagentaTV” ai komentoi sfidën me Francën duke deklaruar:

“Ne e mbyllëm ndeshjen duarbosh dhe për këtë arsye jemi me zero pikë.

Kjo është arsyeja pse unë jam pak i mërzitur, është e qartë. Ne bëmë shumë në këtë ndeshje, u mbajtëm në hap me francezët, por rezultati nuk na shpërbleu. Si pasojë, kjo më bën të shkoj në shtëpi pak i mërzitur, për të mos thënë ndonjë fjalë tjetër.

E dinim që Franca ka cilësi të shkëlqyeshme teknike dhe fizike, por Gjermania luajti mirë kundër tyre. Edhe kur u sulmuam nga Mbape dhe Benzema, ne u mbrojtëm në mënyrë kompakte”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat