Federico Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

Futboll

Federico Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 20:15
Federico Chiesa

Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0.

Italianët dominuan në të gjitha aspektet dhe me plotë meritë arkëtuan pikët e plota.

Ylli i Italisë, Federico Chiesa pavarësisht që nuk shënoi gol fitoi çmimin e lojtarit të ndeshjes.

Chiesa mahniti të gjithë me driblimet e realizuar si dhe tejkalimet e lojtarëve në disa raste, andaj mund të thuhet se ishte më i miri në fushë.

Ndërkohë, dy skuadrat siguruan kualifikimin tutje, duke u renditur në pozitat një, respektivisht dy.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat