Enis Dervishi prezantohet te Voska Sport

Futboll

Enis Dervishi prezantohet te Voska Sport

Më: 30 qershor 2021 Në ora: 11:29
Enis Dervishi prezantohet te Voska Sport

Enis Dervishi pasi ka përfunduar me pushimet verore është kthyer në Tetovë.

Mbrojtësi i djathtë sot është promovuar si përforcim i skuadrës së Voska Sport nga Ohri, që garon në ligën e dytë – Perëndim.

Dervishi sezonin e kaluar ishtë ndër lojtarër kryesor të skuadrës së Teteksit, të cilës ia siguroi mbijetesën.

Me angazhimin e Dervishit, Voska Sport ka treguar ambiciet e saja edhe në ligën e dytë, ndonëse do të jetë debutuese.

Përvec Dervishit, Voska Sport sot promovoi edhe Izair Eminin, ndërsa pritetn edhe përforcime të reja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat