Mbreteresha mesazh special lojtarëve anglezë para finales

Futboll

Mbreteresha mesazh special lojtarëve anglezë para finales

Më: 11 korrik 2021 Në ora: 12:40
Mbreterësha mesazh special lojtarëve anglezë para finales

Mbretëresha Elizabeth II i dërgoi mesazhin e saj personal për fat të mirë trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate dhe gjithë ekipit.

“Pesëdhjetë e pesë vjet më parë isha me fat që i dhashë Kupën e Botës, Bobby Moore, dhe pashë se çfarë do të thoshte për lojtarët, drejtuesit dhe stafin për të arritur dhe fituar finalen e një turneu të rëndësishëm ndërkombëtar të futbollit. Unë dua t’u dërgoni urimet e mia dhe të familjes sime, të gjithëve për arritjen në finale të Kampionatit Evropian dhe ju uroj që historia të regjistrojë jo vetëm suksesin tuaj, por edhe shpirtin, angazhimin dhe krenarinë me të cilën ju karakterizon” – ishin fjalët e Mbretëreshës Elisabet.

Ndërsa mesazhe ka bërë edhe kryeministri britanik Boris Johnson vlerëson se ata kanë krijuar ekip të madh

Në letrën e tij, Johnson i tha ekipit se ata "kishin bërë tashmë histori" duke marrë Anglinë në finalen e një gare të madhe ndërkombëtare për herë të parë në 55 vjet.

"Ju keni krijuar  një grup vëllezërish, ku energjia dhe qëndrueshmëria e tyre dhe puna në skuadër - dhe shkëlqimi është i dukshëm - duket se shkëlqejnë në gjithçka që bëni", tha ai.

"Ju keni ngritur shpirtrat e të gjithë vendit dhe nesër (sot) ne e dimë se mund ta ngrini edhe atë trofe. Ne nuk shpresojmë ose lutemi. Ne besojmë në ju, Gareth, dhe skuadrën tuaj të pabesueshme.

"Në emër të të gjithë kombit, paçi fat, bëni një lojë të shkëlqyeshme - dhe ktheje në shtëpi kupën!".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat