Fernandes, gati që të vazhdojë me “Djajtë e Kuq”

Futboll

Fernandes, gati që të vazhdojë me “Djajtë e Kuq”

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 23:45
Fernandes, gati që të vazhdojë me “Djajtë e Kuq”

Bruno Fernandes është në bisedime për muaj të tërë mbi kushtet e reja, dhe tani është pranë vendosjes së stilolapsit në letër për kontratën e re. Fernandes është afër për të nënshkruar një kontratë të re pesë-vjeçare me Man. Junajted, me vlerë më shumë se 250,000 funte në javë.

27-vjeçari-i cili kërkohej nga Real Madrid dhe Barcelona, do të rrisë pagën e tij te “Djajtë e Kuq” me gati 100,000 funte më shumë në javë, me kontratën e re.

Ai ka bërë një ndikim mahnitës që nga nënshkrimi i tij prej 60 milionë funtesh nga Sporting Lisbon rreth 18 muaj më parë.

Fernandes ishte një nga arsyet pse Ronaldo u kthye në “Old Trafford” gjatë verës pasi ata janë miq të ngushtë në kombëtaren e Portugalisë.

Marrëveshja e tij aktuale zgjat deri në vitin 2025, por do të ketë një mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat