Një Milan për rekord

Futboll

Një Milan për rekord

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 11:56
Një Milan për rekord

Milani po vazhdon me ritme shumë të larta në këtë sezon të ri të Serisë A, ku kuqezinjtë kanë thyer një rekord absolut që nuk e kishin bërë asnjëherë.

Sipas faqes së njohur së statistikave “OPTA Paolo”, Milani ka koleksionuar 22 pikë në tetë javët e para të kampionatit, një rekord pikësh për skuadrën kuqezi deri në këtë fazë të sezonit ku në epokën e tre pikëve për fitore nuk kishte ndodhur asnjëherë.

Dora e Stefano Piolit po duket duke parë se shumë titullarë ditën e djeshme nuk kanë luajtur për arsye të COVID-19, por edhe të dëmtimeve.

Kuqezinjtë ndeshjen e ardhshme do të përballen ndaj Portos në transfertë për ndeshjen e tretë të fazës së grupeve të Champions-it, dhe në kampionat do të luajnë të shtunën në mbrëmje ndaj Bolonjës në shtëpinë e këtyre të fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat