James Rodriguez e nis tmerrshëm karrierën në Katar

Futboll

James Rodriguez e nis tmerrshëm karrierën në Katar

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 17:34
James Rodriguez

Ish ylli i Real Madridit dhe Evertonit, James Rodriguez e ka nisur në mënyrën më të keqe karrierën në Katar.

Rodriguez që kaloi te Al Rayyan muajin e kaluar duke debutuar kundër Al Duhail.

Sidoqoftë, Al Duhail fitoi bindshëm me rezultat 3 – 0 me Rodriguez që dështoi të impresiononte tifozët e rinj.

30-vjeçari ishte ndër lojtarët më të dobët në fushë dhe ndoshta arsyeja është klima e re, gjë që do nevojitet kohë deri të përshtatet.

James formën më të lartë të karrierës e kaloi te Reali, ku zhvilloi 125 paraqitje duke shënuar 37 herë dhe asistuar 42 herë.

Mirëpo, pastaj pati rënie duke u huazuar te Bayern Munich për dy sezone dhe një vit më vonë u rikthye te Madrid, ku dështoi të impresionte si herën e parë.

Mbetet të shihet në rast që James do shkëlqejë te Al Rayyan, apo do vazhdojë të këtë hap mbrapa në karrierë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat