Lazio zhgënjen në duel me Marseille-n

Futboll

Lazio zhgënjen në duel me Marseille-n

Nga: K.G. Më: 21 tetor 2021 Në ora: 20:36
Lazio zhgënjen në duel me Marseille-n

Skuadra e Lazios zhgënjen si vendas, duke u nda baras (0:0) me ekipin francez Marseille. 

Portieri Thomas Strakosha u paraqit titullar duke ruajtur me sukses portën e Lazios. 

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi dhe mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, qëndruan në bankën e Lazios.

Pas xhiros së tretë të Grupit E të Europa League në futboll, Lazio zë vendin e 2-të me 4 pikë duke lënë pas Marseille-n me 3 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat