Kroatët me një mesazh për Ardian Koznikun

Futboll

Kroatët me një mesazh për Ardian Koznikun

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 18:37
Kroatët me një mesazh për Ardian Koznikun

Ardian Kozniku sot e feston ditëlindjen e tij të 54-të.

Ai ka lindur me 27 tetor të vitit 1967.

Me këtë rast legjenda e futbollit kroat dhe të Kosovës po merr urime të shumta, shkruan gazetari Reshat Ibraimi.

Ndërsa, urimin më të veçantë, Kozniku e ka marrë nga Federata e Futbollit e Kroacisë në faqen zyrtare të saj.

Kjo federatë, ka zgjedhur një fotografi nga puna e tij si trajner dhe me uniformë të Kombëtares së Kroacisë.

“Ardian Kozniku, fituesi i medaljes së bronztë nga Botërori Francë ‘98, sot mbushi 54 vjet – i urojmë ditëlindjen!”, ka shkruar Federata e Kroacisë.

Ardian Kozniku aktualisht punon si asistent trajner në Al-Arabi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat