Prioritet për Dembelen mbetet qëndrimi në “Camp Nou”

Futboll

Prioritet për Dembelen mbetet qëndrimi në “Camp Nou”

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 22:33
Prioritet për Dembelen mbetet qëndrimi në “Camp Nou”

Francezit i skadon kontrata në verë, ndërsa është i lidhur me largimin qysh në janar, në rast që nuk rinovon.

Gara për shërbimet e Dembele tashmë ka nisur dhe “Foot Mercato”, raporton se një klub nga Premierligë, emri i së cilës nuk është bërë i ditur ka kontaktuar francezin duke i ofruar 20 milionë euro për vit, plus 30 milionë euro tjera në rast që arrihen objektivat.

Prioritet për Dembelen mbetet qëndrimi në “Camp Nou”, por lojtari ia ka bërë të qartë skuadrës se do largohet nëse nuk i përmirësohet kontrata e ofruar.

Barcelona shkaku i gjendjes financiare i ka ofruar rinovim për katër vite, por me zbritje page, gjë që shihet e papranueshme për futbollistin francez.

E ardhmja e Dembeles do vuloset brenda muajve të radhës, derisa trajneri Xavi që disa herë ka thënë se shpreson që sulmuesi të rinovojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat