Asani është në formën e tij më të mirë që pas transferimit në Hungari

Futboll

Asani është në formën e tij më të mirë që pas transferimit në Hungari

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 16:21
Asani është në formën e tij më të mirë që pas transferimit në Hungari

Ish-sulmuesi i Partizanit, Jasir Asani është në formën e tij më të mirë që pas transferimit në Hungari te skuadra e Kisvardës, duke fituar një vend titullari në formacion.

26-vjeçari u bë protagonist fundjavën që lamë pas duke shënuar dy herë në fitoren e thellë 5-0 të Kisvardës ndaj rivalëve të MTK Budapest.

Sulmuesi luajti për 70 minuta duke shkëlqyer dhe kjo performancë i ka siguruar një vend në formacionin e javës në Hungari.

Asani ka shënuar 4 gola dhe ka dhënë 1 asist, që pas transferimit te skuadra hungareze në korrik të këtij viti.

Teksa u përfol dhe për një rikthim te Partizani, 26-vjeçare fiton formën optimale dhe e bën më të vështirë operacionin pasi Kisvarda zor se do ta lëshonte lehtë me këtë formë që sulmuesi po kalon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat