Reina është portieri më i keq në Serinë A

Futboll

Reina është portieri më i keq në Serinë A

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 15:01
Reina është portieri më i keq në Serinë A

Pepe Reina ishte çudia e madhe te Lacio. Spanjolli erdhi në kampin bardhekaltër për të ndihmuar skuadrën në dhomën e zhveshjes dhe me qëllimin për të rritur më shumë Strakoshën, por në të vërtetë ndodhi e kundërta. Reina uli në stol si rrallë më parë portierin shqiptar dhe u kthye në titullar të padiskutueshëm te Lacio.

Një hierarki kjo që vijon të mbetet e pandryshuar edhe nga Sarri.

Por sa ia ka vlejtur kjo zgjedhje deri më tani? Statistikat nuk gënjejnë dhe ato flasin kundër 39-vjeçarit. Pepe Reina është portieri më i keq në Serinë A. Në 55 goditje në portë, 25 prej tyre kanë përfunduar në rrjetë. Pra e thënë ndryshe, Reina pëson gol në çdo dy goditje në portë.

Një statistikë vërtetë negative kjo që ndoshta mund të rikthejë besimin e munguar te Tomas Strakosha. Shqiptari ka bërë mirë në mundësitë e dhëna në Europa League, ku pas atij gabimi fatal ndaj Gallatasarait, në ndeshjet e tjera ka treguar se i ka aftësitë e duhura për të qenë ai mes shtyllave te skuadra italiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat