Paçarada asiston, St. Pauli kampion vjeshtor në Gjermani 

Futboll

Paçarada asiston, St. Pauli kampion vjeshtor në Gjermani 

Nga: Kemajl Goca Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 12:58
Paçarada asiston, St. Pauli kampion vjeshtor në Gjermani 

Mbrojtësi nga Kosova, Leart Paçarada, edhe një herë tregoi klasin e tij në Bundesliga II.  

Paçarada me St. Paulin shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj skuadrës së Schalke 04.

St. Pauli edhe matematikisht siguron titullin e kampionit vjeshtor. 

Paçarada bëri paraqitje të mirë duke asistuar në golin e dytë dhe që rezultoj edhe vendimtar. 

Djaloshi nga Kosova, djali i legjendës së futbollit, Shukriut, ish portier i gjeneratës së artë të Prishtinës, harkoi për bukuri e Burgstaller me kokë plason në rrjetë për 2:0 në minutën e 39-të.
Paçarada, një xhevahir në gjermani.

Për St. Paulin shënuan Burgstaller (20' e 39') dhe për Schalken Zalazar (75'). 

Paçarada u vlerësua me notë 6.9 nga faqja e specializuar për statistika “Sofascore”, e Burgstaller është lojtar i ndeshjes, me notën 9.0.

St. Pauli është në vend të parë me 35 pikë apo ka 6 më shumë se Darmstadt. Sfidën e radhës e luajnë me 11 dhjetor në Dyseldorf me Fortunën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat