Lajme të mira për trajnerin e Manchester United

Futboll

Lajme të mira për trajnerin e Manchester United

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Raphael Varane, Edinson Cavani, Luke Shaw dhe Jesse Lingard janë rikthyer në stërvitje përpara ndeshjes së fundit të Manchester United në fazën e grupeve të Champions League kundër Young Boys.

Varane ka qenë jashtë fushës për pesë javët e fundit për shkak të një dëmtimi që pësoi në barazimin 2-2 në Atalanta, kur edhe Cavani luajti për herë të fundit.

Cavani është rikuperuar nga një dëmtim i tendinës dhe Shaw i cili ka munguar në katër ndeshjet e fundit për shkak të tronditjes, është përfshirë edhe në seancën e mëngjesit të së martës.

Jesse Lingard humbi fitoren ndaj Crystal Palace të dielën për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës, por është sërish në dispozicion pas stërvitjes me shokët e skuadrës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat