Udhëtimi në Mallorca do të jetë ndeshja e parë e Barcelonës në vitin 2022

Futboll

Udhëtimi në Mallorca do të jetë ndeshja e parë e Barcelonës në vitin 2022

Më: 16 dhjetor 2021 Në ora: 11:42
Fati

Ansu Fati do t’i bëjë një dhuratë për Krishtlindje trajnerit të Barcelonës, duke u rikthyer në gjendje të plotë fizike.

19-vjeçari u dëmtua kundër Celta Vigo më 6 nëntor, por ka punuar me vullnet për rikuperimin e tij.

Shpresohej që Fati të luante kundër Bayern Munichut më 8 dhjetor por ai nuk ishte gati dhe në vend të kësaj do të përdorë periudhën e Krishtlindjeve si një periudhë të mëtejshme rikuperimi pasi klubi mbetet i kujdesshëm me pasurinë e tyre të çmuar.

Udhëtimi në Mallorca do të jetë ndeshja e parë e Barcelonës në vitin 2022 dhe do t’i shohë ata të rifillojnë sfidat e tyre në La Liga Santander, pasi të përballen me Elche dhe Sevilla si dy ndeshjet e tyre të fundit të vitit 2021.

Ndihej se përzgjedhja e Fatit në këto ndeshje nuk ia vlente rreziku, pavarësisht mungesës së golave ​​në skuadër.

I riu mezi ka luajtur ndonjë rol të vërtetë në sfidat e Blaugranas deri më tani, pasi ishte rikuperuar nga dëmtimi i rëndë i gjurit në fillim të sezonit.

Për Xavin, Fati do të ndihet si një nënshkrim i ri pasi ai duket të përpiqet të shpëtojë sezonin e Barcelonës në 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat