Atalanta fiton bindshëm, Gjimshiti shënon autogol

Futboll

Atalanta fiton bindshëm, Gjimshiti shënon autogol

Nga: K.G. Më: 9 janar 2022 Në ora: 18:40
Atalanta fiton bindshëm, Gjimshiti shënon autogol

Atalanta ka treguar superlojë në Udine, duke u mposhtur me rezultat 6:2 Udinesen. 

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti, është paraqitur nga minuta e parë, i cili u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 77-të. 

Në fund të takimit u zëvendësua nga Cittadini. 

Për Atalantën shënuan Pasalic (17'), Muriel (22' e 76'), Malinovsky (43'), Maehle (89') e Pessina (90+2') dhe për Udinesen Gjimshiti (59'-autogol), Beto (88'). Pas javës së 21-të në Serie A, Atalanta me 41 pikë e Udinese e 14-ta me 20 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat