Ylli përforcohet me një lojtar nga Sudani Jugor

Futboll

Ylli përforcohet me një lojtar nga Sudani Jugor

Nga: K.G. Më: 16 janar 2022 Në ora: 18:00
Makol Mawien

Kampioni i Kosovës dhe i Ligës Unike, Golden Ragle Ylli nga Theranda, është përforcuar me një basketbollist nga Sudani Jugor.

Synimi i ekipit nga Theranda është që të ketë edhe bankën sa më të fortë, me synime që t’i mbrojnë trofetë.

Ata janë përforcuar me Makol Mawien, i cili është i gjatë 206 centimetra. 

“Makol Mawien bashkohet rrugëtimit tonë për titullin kampion”, njofton KB Golden Eagle Ylli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat