Kumbulla me Romën triumfojnë ndaj Cagliari-t

Futboll

Kumbulla me Romën triumfojnë ndaj Cagliari-t

Nga: K.G. Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:53
Kumbulla me Romën triumfojnë ndaj Cagliari-t

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Marash Kumbulla, u paraqit nga minuta e parë në fitoren e Romës, me rezultat 1:0 ndaj Cagliari-t. 

Një fitore me mund të madh por shumë e rëndësishme për djelmoshat e trajnerit Jose Mourinho. 

Futbollisti Oliveira përcakton fituesin në minutën e 33-të, duke shënuar nga penalltia.

Roma renditet në vend të 6-të me 35 pikë e Cagliari është i 18-ti me 16 sosh pas 22 jave në Serie A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat