Behar Maliqi me ekip të ri

Futboll

Behar Maliqi me ekip të ri

Nga: K.G. Më: 16 janar 2022 Në ora: 20:01
Behar Maliqi me ekip të ri

Futbollisti me përvojë, Behar Maliqi, përfundimisht vendosi për të ardhmen e tij. 

Ai i bashkohet ekipit të elitës së futbollit të Kosovës Malisheva.

Malisheva me Maliqin do të janë edhe me të fortë, në realizimin e synimeve, mbetjen në shoqërinë e më të mirëve. 

“Behar Maliqi konsiderohet si njëri nga mesfushorët mbrojtës më të mirë në Superligë. Maliqi vlerësohet për aftësinë e tij për të rifituar topin në mesfushë dhe për të konvertuar shpejt posedimin. Leximi i tij i lojës është konsideruar i jashtëzakonshëm. 

Transferimi i tij në FC Malisheva është një nga transferet e duhura duke pas parasysh përvojën e tij dhe maturitetin që ai sjell në skuadrën tonë.

Karrierën si futbollist Maliqi e filloi me FC Prishtinën e më pas duke lënë kampionatin Kosovar ku u transferua te KF Partizani për sezonin 2013-2014. Pas një sezoni të mirë në Kampionatin shqiptar, Maliqi rikthehet në Superligë ku nënshkroi me Feronikelin,. Luajti për Llapin përsëri për Prishtinën dhe së fundmi ishte prapë pjesë e FC Feronikelit.
Një përvojë mbresëlënëse si në Kampionatin e Kosovës e atë shqiptar dhe kompeticione tjera:

BKT Superliga e Kosovës 
Abissnet Superiore 
Kupa e Kosovës 
Kupa e Shqipërisë 
Superkupa e Kosovës

Ne, në klub i urojmë mirëseardhje Maliqit dhe i urojmë suksese të mëtejme”, njofton FC Malisheva.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat