FIFA shpall Edouard Mendyn portierin më të mirë për vitin 2021

Futboll

FIFA shpall Edouard Mendyn portierin më të mirë për vitin 2021

Më: 17 janar 2022 Në ora: 19:29
Edouard Mendy

Para pak çastesh u nda çmimi për portierin më të mirë të vitit.

Atë çmim e fitoi Edouard Mendy, i cili pati një vit fantastik me Chelsean.

Në nominim ishin edhe Donnarumma dhe Neuer në treshen finaliste

Ceremonia e FIFA Football Awards 2021 po zhvillohet në Zvicër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat