Votat e Lionel Messi për çmimin e futbollistit më të mirit të vitit

Futboll

Votat e Lionel Messi për çmimin e futbollistit më të mirit të vitit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 00:17
Lionel Messi

FIFA ka zgjedhur sonte më të mirin e vitit 2021 dhe tashmë janë publikuar edhe votat.

Robert Lewandowski është shpallur lojtari më i mirë i vitit, me Lionel Messi e Mohamed Salah prapa tij.

Lionel Messi nuk kishte dhënë vota për Lewandowski e Salah.

Messi vendosi Neymar për pozitën e parë, Kylian Mbappe për pozitën e dytë dhe Karim Benzema për pozitën e tretë.

Argjentinasi nuk pati votë për rivalët direkt, ose për Cristiano Ronaldon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat