Tottenham bën çmendurinë në Leicester

Nga: K.G. Më: 19 janar 2022 Në ora: 22:29

Tottenhami bën çmendurinë në ndeshjen e mbetur të javës së 17-të të Premier League.

Spursat kthehen me fitore, humbjen 1:2 në minutën e 90+5 e shndërrojnë në fitore me rezultat 3:2 ndaj Leicester Cityt vendas.

Futbollisti Bergwijn është trim i fitores.

Mysafirët marrin tre pikë të mëdha.

Daka në minutën  24-të e Mddison në atë të 76-tin shënuan për Leicester Cityn dhe Kane në minutën e 38-të e Bergwijn (90+5 e 90+7) për Tottenhamin.

Skuadra nga Londra zë vendin e pestë me 36 pikë, ndërsa Leicester është i dhjeti me 25 sosh.