Paçarada titullar në derbin e zjarrtë të Hamburgut, ky është rezultati përfundimtar 

Futboll

Paçarada titullar në derbin e zjarrtë të Hamburgut, ky është rezultati përfundimtar 

Nga: K. Goca Më: 21 janar 2022 Në ora: 20:25
Paçarada titullar në derbin e zjarrtë të Hamburgut, ky është rezultati përfundimtar 

Mbrojtësi nga Kosova, Leart Paçarada, me ekipin e tij, St. Pauli, nuk ia dolën në përballje me Hamburger SV, duke pësuar humbje me rezultat 2:1 në derbin e madh të qytetit të Hamburgut, që u zhvillua në stadiumin "Volkspark".

Ndeshje e luftuar deri në frymën e fundit, por Paçarada me shokë nuk ia dolën të shkëpusin një pikë. 

Burhstaller (30') kaloi në epërsi St. Paulin, megjithatë gjërat ndryshuan në pjesën e dytë, ku vendasit realizuan dy gola përmes Schonlau (58') e Jatta (70').

Paçarada u vlerësua me notën 6.9 nga faqja e specializuar “Sofascore”. 

Pas javës së 20-të, St. Pauli kryeson me 37 pikë, ka tre më shumë se hamburger SV në pozitën e tretë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat