Dinamo siguron shërbimet e shqiptarit të Lokomotivës së Zagrebit

Futboll

Dinamo siguron shërbimet e shqiptarit të Lokomotivës së Zagrebit

Më: 1 shkurt 2022 Në ora: 11:06
Dinamo siguron shërbimet e shqiptarit të Lokomotivës së Zagrebit

Dinamo ka kryer një goditje në momentet e fundit të merkatos, teksa ka arritur të marrë shërbimet e sulmuesit Arbër Mehmetllarit nga Lokomotiva e Zagrebit.

Blutë e kryeqytetit kanë marrë në formulën e huazimit të thjeshtë gjashtë mujor sulmuesin që në prill do të mbushë 22-vjeç.

Mehmetllari është një njohës i mirë I kampionatit shqiptar teksa më parë ka mbajtur veshur fanellat e Luftëtarit dhe Bylisit.

Gjatë këtij sezoni në elitën e futbollit kroat sulmuesi është aktivizuar në në 2 ndeshje me një total 31 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat