Mourinho udhëton në San Siro për herë të parë pas 12 vjetësh

Futboll

Mourinho udhëton në San Siro për herë të parë pas 12 vjetësh

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 18:52
Jose Mourinho

Jose Mourinho do të udhëtojë për herë të parë në San Siro për t’u përballur me Interin “e tij” pas 12 vjetëve për çerekfinalen e “Coppa Italia”, tani nën drejtimin e Romës. Ndeshja fillon sot nga ora 21:00 në mbrëmje.

Trajneri portugez, i cili me ekipe të ndryshme evropiane ka fituar dy Kupa të Ligës së Kampionëve dhe dy të tjera të Ligës së Evropës, ka garuar edhe me ekipe tjera pas 2010 por që jo në më përpara stadiumin e Milanit me Interin.

Felipe Caicedo, Joaquin Correa dhe Robin Gosens do të mungojnë për Neraxurët, ndërsa Stefan de Vrij, Denzel Dumfries and Edin Dzeko do të pushojnë. Tek Roma do të mungojë vetëm Leonardo Spinazzola, Pellegrini do të fillojë lojën nga stoli, e tre lojtarë të tjerë janë në rrezik të mungojnë në gjysmëfinale nëse ndëshkohen me karton të verdhë.

Interi është kualifikuar në gjysmëfinale të kësaj Kupe në dy vitet e fundit ndërsa Roma në dy vitet e fundit është eliminuar në këtë fazë(çerekfinale)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat