Milevski nesër publikon listën: Ademi do të vijë

Futboll

Milevski nesër publikon listën: Ademi do të vijë

Më: 15 mars 2022 Në ora: 17:50
Milevski nesër publikon listën: Ademi do të vijë

Siç njofton “Sportmedia”, nesër në ora 12 me një konferencë për media në FFM, trajneri Blagoja Milevski do të shpallë listën e lojtarëve që do të konsiderohen për ndeshjen e radhës të barazhit për Botërorin në Katari kundër Italisë më mars 24 në Palermo.

Sigurisht për ndeshjen e dytë më 29 mar. Gjithsesi edhe me Portugalinë apo Turqinë më 29 mars.

Nuk do të ketë surpriza në listë. Portieri Kristijan Naumovski dhe mesfushori David Babunski po rikthehen pas një kohe të gjatë. Nuk do të jetë Deni Iliev dhe Riste Jankov, kështu që portierë këtu do të jenë Stole Dimitrievski, Damjan Shishkovski dhe Kristijan Naumovski. Rikthehet David Babunski, i cili është në listë me vëllain e tij Dorian Babunski, dy lojtarët e Debrecenit.

Sigurisht që i rëndësishëm është Arian Ademin. Ai do të vijë në Shkup për ndeshjen, por nuk dihet nëse do të luajë me Italinë, është e vështirë të jesh optimist.

Është e qartë se në ndeshjen në Palermo mungojnë Elif Elmas dhe Tiho Kostadinov. Të dy janë pezulluar për shkak të kartonëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat