Bruno Fernandes e mban stafetën për raste të krijuara në Premierligë

Futboll

Bruno Fernandes e mban stafetën për raste të krijuara në Premierligë

Më: 30 mars 2022 Në ora: 20:48
Bruno Fernandes

Dy golat e tij e kualifikuan Portugalinë në Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Por, ajo paraqitje nuk ishte befasi.

Ishte vetëm një ndeshje e zakonshme për të.

Bruno Fernandes po kalon në formë të jashtëzakonshme edhe në këtë sezon.

Mesfushori me tipare sulmuese – ka dhuruar shumë gëzimë ne “Teatrin e Ëndrrave”, ani pse Manchester United – po zhvillon një kampionat për tu harruar.

Image
Bruno Fernandes

Prej datës 20 shkurt, 2020 kur Fernandes e bëri debutimin në Premierligë, asnjë futbollist nuk ka krijuar më raste për gol – se ai.

201 – Bruno Fernandes

187 – Kevin De Bruyne

176 – Trent Alexander-Arnold

155 – Jack Grealish

143 – James Ward-Prowse

Statistika të mira – ka edhe në sezonin aktual.

Në 27 ndeshje të zhvilluara ne elitën e futbollit anglez – ai ka shënuar nëntë gola, kurse ka asistuar gjashtë herë.

Ai ka kontratë që e mban të lidhur  “Djajtë e Kuq” – deri në vitin 2026.

Teksa vlera e tij në tregun e transferimeve sipas “Transfermarket” konsiderohet të jetë 90 milionë euro.

Image
Bruno Fernandes
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat