Chiellini konifrmon se do të largohet nga Juventus në fund të sezonit

Futboll

Chiellini konifrmon se do të largohet nga Juventus në fund të sezonit

Më: 12 maj 2022 Në ora: 11:24
Giorgio Chiellini

Giorgio Chiellini ka njoftuar se do të largohet nga Juventus në fund të sezonit.

Pas 17 viteve me klubin, Chiellini ka konfirmuar se do të largohet nga Juventus.

Lojtari ka 559 paraqitje me ‘Zonjën e Vjetër’ mes të cilave ka fituar shumë trofe.

Chiellini ka fituar 9 herë Serie A, një herë Serie B, pesë herë Kupën e Italisë dhe pesë herë Superkupën e Italisë.

Mbrojtësi italian mund të vazhdojë karrierën e tij në MLS në ShBA por asgjë s’ka konfirmuar akoma.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat