Casemiro mund të largohet nga “Santiago Bernabeu”

Futboll

Casemiro mund të largohet nga “Santiago Bernabeu”

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:54
Casemiro mund të largohet nga “Santiago Bernabeu”

Chelsea raportohet se ka shprehur interesim për mesfushorin e Real Madridit, Casemiro.

Braziliani ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025, por ai thuhet se po kërkon rritje të pagës.

Kjo thuhet se mund t’i sjellë probleme dhe Casemiro mund të largohet nga “Santiago Bernabeu”.

Sipas “The Mirror”, Chelsea thuhet se po monitoron situatën e 30-vjeçarit pasi trajneri Thomas Tuchel dëshiron të përforcohet në mesfushë.

Përfaqësuesit e Casemiros do të zhvillojnë bisedime me zyrtarët e Real Madridit pas finales së Ligës së Kampionëve, që do të zhvillohet më 28 maj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat