Stadiumi i ri që po ndërtohet në shtetin e rajonit 

Futboll

Stadiumi i ri që po ndërtohet në shtetin e rajonit 

Nga: K. Goca Më: 20 maj 2022 Në ora: 13:12
Stadiumi i ri që po ndërtohet në shtetin e rajonit 

Stadiumi i ri që po ndërtohet në Osijek të Kroacisë, do të ketë një pamje mahnitëse. 

Punët po shkojnë sipas planit raporton media kroate “Jutarnjlist”, e cila ka paraqitur edhe disa fotografi interesante. 

“Kapaciteti i stadiumit është 13,005 ulëse. 

Image

Më herët është bërë e ditur se stadiumi do të mbajë emrin e një prej sponsorëve të përgjithshëm të klubit”, shkruan media kroate.

Deri në fund të vitit, të paktën sipas planeve, Osijeku do të ketë një stadium të ri madhështor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat